Многе малишане је обрадовао излазак новог анимираног филма „Принцеза коју је отео змај, који отима принцезе“ али мало ко зна да се уз славне глумце који су позајмили гласове јунацима овог остварења нашао и један Апатинац – наш суграђанин Љубомир Сучевић.
Љубомир Сучевић, запослен у апатинском Центру за социјални рад, иначе аутор радио емисија „Поподне са Љубом“ и „Викенд јутро“, остварио је свој дугогодишњи сан – постао је глас иза реклама, корпоративних филмова, ТВ емисија и, оно што га посебно радује, синхронизација анимираних филмова.
Пре две године се стицајем околности нашао у прилици да закорачи у свет синхронизације. Преко друштвених мрежа упознао је људе који су му помогли да уђе у ову област, а захваљујући редитељки Сташи Копривица и колеги Николи Сивчу, пронашао је свој пут до Синкер медије у Београду. Тамо је током три месеца усавршавао свој таленат уз помоћ Николе Немешевића, Марка Марковића, Милана Антонића и Марка Росића.
Након успешних аудиција, добио је прве улоге које су му отвориле врата света синхронизације. Иако је морао да усклади пословне обавезе у Апатину са честим путовањима у Земун, његова страст према овом послу била је јача од свих изазова. Током две године радио је на бројним пројектима за телевизију и YouTube, али је најпоноснији на учешће у анимираном филму „Принцеза коју је отео змај, који отима принцезе“.

У овој модерној бајци, главна јунакиња Мина пркоси традицији и сама бира мужа – свог најбољег пријатеља Ронана. Међутим, легендарни змај прекида венчање и отима принцезу, а краљ обећава престо и њену руку ономе ко је избави. Док Ронан савладава бројне препреке, Мина покушава да пронађе излаз из чаробног замка. Ко ће први стићи до принцезе и освојити краљевство?
Процес избора гласова подразумева пробне снимке више глумаца, након чега матични студио врши одабир. У случају овог анимираног филма, Љубомир се нашао у сјајном друштву, уз позната имена попут Анђелке Стевић Жугић, Петра Стругара, Слободана Боде Нинковића, Наташе Аксентијевић, Драгана Маринковића Мацe, Стевана Пиалеа, Владимира Нићифоровића, двојца „Државног посла“ Николе Шкорића и Димитрија Бањца и многих других.
Иако се снимања одвијају индивидуално, премијере у Београду и Новом Саду биле су прилика за упознавање и дружење са остатком екипе. Љубомир истиче да су га одушевили њихова нормалност, сарадљивост и духовитост. Овај анимирани филм се издваја од други и по томе, што је приликом синхронизације инсистирано на употреби регионалних дијалеката заступљених на нашим просторима.
Љубомир наставља да гради своју каријеру у свету синхронизације, а ми му желимо још много успешних пројеката. Змајеви, очигледно, не морају увек бити страшни – неки умеју да испуне и дечачке снове.