Црвени крст Апатин и Завод за трансфузију крви Војводине организовали су данас, 26. јуна, нову акцију добровољног давања крви у Апатину, у просторијама Народне библиотеке „Миодраг Борисављевић”.
Акцији су се одазвала 32 суграђанина, а крв је дало њих 31. Међу даваоцима је било пет жена, као и пет особа које су крв дале први пут.
Акција је одржана у термину од 9 до 12 часова, а организатори су се захвалили свим добровољним даваоцима који су још једном показали хуманост и спремност да помогну онима којима је крв најпотребнија.
Из Црвеног крста Апатин подсећају да су редовне акције добровољног давања крви од великог значаја за обезбеђивање стабилних резерви крви.












