У главној улици у Апатину почела је замена оштећених гранитних плоча на канделаберима, чиме ће овај део града добити уређенији изглед.
Радови се изводе захваљујући гесту Апатинца Петра Пискуловића, који више од четири деценије живи и ради у Аустралији, а који је одлучио да финансијски помогне уређење свог родног града.
За реализацију овог посла ангажована је каменорезачка радња Роберта Егерца, а у наредним данима биће обновљена оштећена постоља и гранитне плоче на канделаберима, који су током година претрпели оштећења.
Овај пример показује да брига о родном граду не престаје ни после више деценија живота далеко од њега.

