MREŽE U SONTI MIROVALE

MFL: „Dinamo“ Sonta – OFK Metalac Sombor 0 : 0

U 17. prvenstvenom kolu Dinamo je u Sonti nepopularnim rezultatom 0:0 podelio bodove sa ekipom OFK „Metalca“ iz Sombora.

Stotinak prisutnih gledalaca je videlo vrlo borbenu, ali na momente rastrzanu utakmicu, u kojoj su obe ekipe imale svoje šanse, koje su ostale nerealizovane.

Ovaj sportski događaj, ako ne po golovima, ostaće upamćen po jednom slikarskom performansu. Priredila ga je Ana Tudor, slikarka iz Hvara, rodom Sonćanka i tako još jednom predstavila svoj projekat „Kilometar Dunava“.

Početkom utakmice domaćini su uspostavili inicijativu, koja je donela dve stoprocentne šanse. Prvo je Erdeši izbio sam pred gostujućeg golmana, ali se spetljao i lopta je otišla pored gola. Samo nekoliko minuta kasnije borbeni Josip Bukovac je snažno šutirao glavom i pogodio stativu.

U drugom poluvremenu gosti su mogli učiniti nešto više, ali su i Sonćani imali svoje šanse. U tom periodu je nesigurnim odlukama pomoćnog sudije Cvenića domaćin zakinut za po njima dva pogrešno mahana ofsajda, a s druge strane, jedan opasan šut gostiju bravuroznom intervencijom je zaustavio sigurni golman Smiljanić.

U sledećem kolu Dinamovci će gostovati na Ribarevu.