SONTA I DALJE NEOSVOJIVA TVRĐAVA

Dvadeseto kolo Međuopštinske fudbalske lige donelo je novu radost navijačima sonćanskog Dinama. Plavi su na svom terenu posle velike borbe savladali još jednog izrazitog favorita. U Sonti je gostovala drugoplasirana Mladost iz Kruščića. Od prvog zvižduka igralo se obostrano napadački, gosti su svima stavili do znanja da su došli po unapred ukalkulisane bodove, pa su prvi pripretili golmanu Ćopiću. Sonćani su ipak stvorili zrelije šanse, a na radost oko 130 vernih navijača, dve su i realizovali u 15. i 35. minutu pa su na odmor otišli s vođstvom od 2 – 0. U drugom poluvremenu gosti pojačavaju pritisak, a plavi stvaraju polušanse u brzim kontranapadima. Rezultat takve igre je bio jedini gol Kruščićana u 65. minutu i konačni rezultat od 2 – 1 za Dinamo. Nažalost, u ovu odličnu utakmicu nije se uklopio i glavni sudija Krstić iz Odžaka. Njegovom arbitražom nezadovoljni su i domaćini i gosti. Sonćani mu zameraju nedosuđeni jedanaesterac u finišu utakmice, koga jedino on nije video, a i gosti i domaćini nesigurnost i nedoslednost, slabiju saradnju s pomoćnicima, kašnjenje s odlukama, nesankcionisanje vrlo oštrih startova, a s druge strane dodelu žutih kartona zbog prigovora, što je stvorilo dodatnu nervozu kod svih aktera ove utakmice. Terekveš je u Svilojevu nejake goste iz Rastine isprašio s 10 – 0 i zadržao 3. mesto, Partizan je poražen u Ruskom Krsturu rezultatom od 1 – 3 i pao na 10, a Sonćanima ustupio 9. mesto. Jedinstvo je poraženo s 0 – 3 u Ratkovu i čvrsto drži fenjer. U narednom kolu Sonćani će na gostovanje u Rastinu, a Terekveš će u derbiju kola u Svilojevu dočekati Rusina. Opštinski derbi će se odigrati na Ribarevu, gde će gostovati Partizan iz Kupusine.