Млади кошаркаш из Апатина, Урош Шупут, добио је позив да се прикључи припремама јуниорске репрезентације Србије за предстојеће ФИБА У18 Европско првенство, које ће се одржати у Тампереу, Финска, од 27. јула до 4. августа 2024. године.
Припреме репрезентације ће почети 24. јуна 2024. године. Играчи ће се окупити у Београду, а потом упутити на Дивчибаре, где ће одржати тренинг камп.
Поред Уроша Шупута, члана КК Дунав 2014, позив су добили и следећи играчи:
- Андреј Костић (Црвена звезда)
- Саво Дрезгић (Партизан)
- Алекса Димитријевић (Партизан)
- Стефан Плиснић (Партизан)
- Алекса Станојевић (Џокер)
- Лука Марковић (Џокер)
- Милош Шојић (Беко)
- Александар Војиновић (Војводина)
- Марко Тофоски (БКК Раднички)
- Лука Соломун (Мега)
- Огњен Срзентић (Мега)
- Алекса Влајић (Динамик)
- Андрија Ђурић (Земун)
- Урош Ивковић (Борац Чачак)
- Лука Јовановић (Жарково)
- Огњен Радошић (Игокеа)
- Митар Бошњаковић (Шпанија)
- Никола Џепина (Шпанија)
- Никола Бундало (САД)
Урош ће имати прилику да својим наступима помогне репрезентацији у постизању што бољих резултата на предстојећем првенству, а свакако, ово је и велика част за његов клуб и родни град Апатин.
