SONĆANI MINIMALCEM DO TRI BODA

U 11. prvenstvenom kolu Međuopštinske fudbalske lige Sombor – Apatin – Odžaci – Kula sonćanski Dinamo je ugostio čvrstu ekipu OFK Metalac iz Sombora, koja postiže malo pogodaka, ali ih malo i prima. To se pokazalo i u ovoj utakmici. Iako se svih devedeset minuta vodila prava rovovska bitka za svaku loptu, za svaki pedalj terena, izrazitih gol-šansi nije bilo mnogo. Prvo poluvreme je završeno bez golova, a posle odmora plavi pojačavaju pritisak na protivnički gol. Stvorili su nekoliko lepih šansi, a u 62. minutu jednu je realizovao špic Mikulić, koji je bio najviši i najspretniji u skoku i postigao gol za pobedu Sonćana od minimalnih 1 : 0. U zadnjih pola časa igre zabeleženo je još nekoliko zrelih šansi za Dinamo i nekoliko vrlo opasnih kontri Somboraca, no, mreže su mirovale. Postignuti rezultat je realan, jer su domaćini u čvrstoj igri bili bolji taman za postignuti gol. Utakmica u Svilojevu je prekinuta pri vodjstvu gostiju iz Aleksa Šantića od 1 – 0, zbog napada gostujućeg igrača na sudiju, nakon pokazanog crvenog kartona. Zanimljivost je da je u ovoj gužvi akter ponovo bio mladi apatinski sudija Štulić. Jedinstvo sa Ribareva nije ni otputovalo na gostovanje lideru Liparu, a Partizan iz Kupusine u subotu je u Kruščiću poražen rezultatom 1 – 3.