SONĆANKE UBEDLJIVE U BEŠKOJ

APATIN OSTALI SPORTOVI SPORT VESTI

Igračice RK Hajduk iz Beške na svom terenu su osetile snagu crvenog tajfuna. Devojke iz ŽRK Sonta su im održale pravi javni čas iz rukometa pod vedrim nebom. Naime, Beščanke nemaju sportsku halu, pa svoje utakmice igraju na otvorenom, betoniranom terenu. Sonćanke su od samog početka utakmice prisutnima dale na znanje ko će biti gazda u igri. Domaćima su dopustile jedino početnu prednost od 1 – 0 u 2. i izjednačenje na 3 – 3 u 6. minutu. U narednih 8 minuta gol Silvije Fabijanov bio je začaran za domaće igračice, a napad Sonćanki je funkcionisao besprekorno, što je rezultiralo mini-serijom od 5 – 0. Uz  gromoglasno navijanje grupe od četrdesetak svojih obožavalaca, pa i ubacivanja baklje u teren,  domaće su do kraja prvog poluvremena uspele održati kakav-takav priključak od 5 golova minusa. Posle odmora Sonćanke su na svaki gol Hajduka odgovarale s dva svoja i na kraju utakmice semafor je pokazivao RK HAJDUK – ŽRKA SONTA  20 – 34  (11 – 16). Ovom pobedom ŽRK Sonta je učvrstio drugo mesto na tabeli iza neprikosnovenih Bačkopalančanki, u čijem sastavu igra i nekoliko reprezentativki Srbije. Prvo ime utakmice bila je Jelena Miloš, koja je pored odlične igre u odbrani uspela postići čak 15 pogodaka.
ŽRK SONTA: Fabijanov, Kusturin (2), Janjanin, Tadijan (4), Tančik, Klecin (1),Čonka (1), Mehmedović, Sopi (4), Miloš (15), Blašković, Vidaković (6), Đurkov (1) i Šegrt