ODBOJKAŠICE OŠ “ŽARKO ZRENJANIN” IZBORILE PLASMAN NA MEĐUOKRUŽNO PRVENSTVO

APATIN ODBOJKA SPORT VESTI

U sredu je u Apatinu održano okružno takmičenje u odbojci za osnovne škole, a OŠ  “Žarko Zrenjanin” iz Apatina je bila najbolja u konkurenciji pionirki. Apatinke su i na  ovom turniru kao i prethodne nedelje na Opštinskom takmičenju osvojile prvo mesto bez izgubljenog seta. One su u polufinalu pobedile sa 2:0 u setovima vršnjakinje iz somborske OŠ “Ivo Lola Ribar”, a naše odbojkašice su u finalu istim rezultatom savladale OŠ “Miroslav Antić” iz Odžaka. Ovim rezultatima, mlade odbojkašice OŠ  “Žarko Zrenjanin” iz Apatina su izborile plasman na finalni turnir osnovnih škola Vojvodine za školsku 2014.-2015. godinu, koji će biti održan 3. marta u Subotici. U konkurenciji dečaka prvo mesto je osvojila je OŠ “Petefi brigada” iz Kule, a dečaci iz apatinske OŠ “Žarko Zrenjanin” zauzeli su treće mesto. Pobednici iz obe kategorije sa turnira u Subotici, plasiraće se  na Republičko prvenstvo, koje će biti održano u maju meseecu na Kopaoniku, nakon čega će biti poznat prvak Srbije za ovu  školsku  godinu. Odbojka je i ove školske godine najmasovniji školski sport u Srbiji.