KUPUSINCI SPRETNIJI U OPŠTINSKOM DERBIJU

Navijači sonćanskog Dinama su u nedelju popili još jednu gorku pilulu. U 29. kolu  su na svom terenu poraženi od Partizana iz Kupusine rezultatom 3 – 4 (1 – 3). Utakmica je bila vrlo dopadljiva, igralo se obostrano napadački. Domaćini su  imali blagu inicijativu, s većim brojem gol-šansi pred golmanom Bašićem. Za Sonćane je počelo idealno, poveli su u 9. minutu golom Komadine, ali već minut kasnije Antalović kažnjava katastrofalnu grešku odbrane Dinama. Gosti su potpuno preokrenuli rezultat golovima  Rončevića u 37. i Bujaka iz penala u 42. minutu i tako na odmor otišli sa plus dva U drugom poluvremenu Sonćani napadaju sve žešće, stvaraju šanse, ali bez realizacije. U igru se vraćaju golom kapitena Gala iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca u 53. minutu, a nesigurnom sudiji Haleru zameraju i nedosuđeni penal desetak minuta kasnije, nakon prekršaja Bašića nad Durakovićem nadomak gola Kupusinaca. U samom finišu, nakon još jedne velike greške odbrane Dinama, gosti dolaze u nedostižnu prednost, koju su plavi jedino uspeli smanjiti golom Radujka u 89. minutu. Igrač utakmice bio je napadač Partizana Bujak.
Stara boljka Sonćana, neefikasnost i kardinalne greške u odbrani, rezultirali su još jednim porazom u nizu utakmica u kojima su bili blago rečeno ravnopravni, dobrim delom i bolji protivnik. I ova utakmica je pokazala da Dinamovcima nedostaje pre svega snaga, ali i disciplina u igri i ponašanju. Navijači očekuju nove poteze upravnih struktura kluba, pre svega rešenje pitanja trenera. Očigledno je da je igračima potrebna čvrsta ruka, ali i fudbalski autoritet koji će ih znati animirati da redovno treniraju, kolektivno igraju i naučiti ih sportskom ponašanju i kulturnom ophođenju, kako međusobnom, tako i sa protivničkim igračima i sudijama, jer je nedopustivo da se toliko veliki broj žutih i crvenih kartona dobije zbog verbalnih prekršaja.
Međusobni susret ekipa iz apatinske opštine odigran je i u Svilojevu, gde je Terekveš s visokih 6 – 0 isprašio goste s Ribareva. I osigurao osvajanje trećeg mesta. U zadnjem kolu Dinamo će na Ribarevo, Partizanu dolazi Graničar, a Terekveš će na neugodno gostovanje u Kolut.