DINAMO REMIZIRAO SA RUSINOM

Fudbaleri Dinama su u 23. kolu MFL Sombor dočekali još jednog favorita, Rusin iz Ruskog Krstura. Gosti su od početka imali inicijativu, pa su poveli već u 20. minutu. Iako su plavi igrali s pojačanom odbrambenom formacijom, velike probleme im je stvaralo odsustvo kartoniranih Kljajića i Krpjana. I pored svih šansi gostujućih napadača poluvreme je završeno njihovim minimalnim vođstvom. U nastavku su gosti dodatno pojačali pritisak, ali su jedini gol postigli Sonćani. U jednom munjevitom kontranapadu, na precizno dodavanje Radujka, Komadina je protutnjao pored dvojice gostujućih stopera i u 55. minutu izjednačio rezultat. Do samog kraja utakmice gosti su napadali, ali ni iz najidealnijih šansi nisu uspeli savladati Ćopića. U zadnjim trenucima utakmice Komadina je bio u velikoj šansi da plavima obezbedi sva tri boda, no, sudija Kiršner je zaustavio tu akciju zbog njegovog navodnog igranja rukom i odsvirao kraj, uz konačni rezultat od 1 – 1 (0 – 1). Ovim remijem, iako su zbog prošlonedeljnog slučaja kažnjeni službenim rezultatom od 0 – 3 i dodatnim oduzimanjem 2 boda, Sonćani su trenutno na 10. mestu. Terekveš je u Svilojevu osvojio nova tri boda pobedom od 4 – 1 protiv Graničara i učvrstio se na 3. mestu, Partizan je u Šikari osvojio bodove pobedom od 4 – 2 i popeo se na 8. mesto, a Jedinstvo je u Kolutu od imenjaka poraženo sa 4 – 1 i zadržao fenjer. U narednom kolu Sonćani gostuju u Riđici, Terekveš u Laliću, Partizan dočekuje zahuktale Monoštorce, a jedinstvo OFK Šikaru.