АПАТИНЦИ У ТРЕЋОЈ ПРИПРЕМНОЈ УТАКМИЦИ САВЛАДАЛИ “ОСИЈЕК”

APATIN KOŠARKA SPORT VESTI

Сениори Кошаркашког клуба “Апатин” су синоћ у хали “Раде Ратко Вејин” одиграли пријатељску утакмицу против сениора Кошаркашке академије из “Осијека”, у којој су славили резултатом 76:72.

У фер и коректној утакмици која је више личила на такмичарску него на пријатељску, Апатинци су контролисали игру више од 30 минута. Почетком последње четвртине екипа коју са клупе води Далибор Ћопић је имала чак 21 поен предности, а онда се десио нагли пад у игри “плаво-белих”, пре свега када је у питању одбрана, што су гости добрим шутем за три поена максимално искористили. Осијечани су ухвалитили прикључак и стигли на посед до изједначења, али носиоци игре КК “Апатин” су преузели одговорност и својим квалитетом су решили меч у корист наше екипе.

Током утакмице у апатинској спортској хали је била постављена донаторска кутија за прикупљање помоћи у лечењу малог Василија Теслића.

Апатински кошаркаши настављају припреме за нову сезону која почиње за две недеље, а из клуба кажу да ће екипа до тада одиграти бар још једну или две пријатељске утамице.