ČLANOVI AK “APATIN” PROTEKLOG VIKENDA NASTUPILI NA VIŠE TAKMIČENJA U ZEMLJI INOSTRANSTVU

Članovi Atletskog kluba Apatin nastupili su protekle nedelje na mnogobrojnim takmičenjima u zemlji i inostranstvu i ostvarili zapažene rezultate i time najavili uspešan nastup na tradicionalnom 19. Dunavskom polumaratonu, koji se ove godine održava 18. oktobra.

Junior Đuro Borbelj nastupio je u finalu Kupa Srbije za juniore na 5.000 metara, gde je sa odličnim rezultatom 16 minuta i 29 sekundi zauzeo peto mesto.

U dalekoj Kini u gradu Čangčunu, Goran Vendlener ostvario je rezultat vredan pažnje, on je u konkurenciji od preko 3500 takmičara iz 60 zemalja, zauzeo sveukupno sedmo mesto sa rezultatom 1 sat 24 minuta i 47 sekundi, i bio je na pobedničkom postolju, s obzirom da je nagrađivano prvih osam takmičara.

U Bačkoj Topoli na Memorijalnoj trci “Pal Skenderović” na 7 km, Damir Stojanov u sveukupnom plasmanu zauzeo je visoko treće mesto, Tihamer Sirak zauzeo je 8. mesto, dok je samo nakon tri meseca od porođaja Mariana Čegar Lukić istrčala prvu trku i zauzela ukupno šesto mesto i prvo mesto u svojoj kategoriji.

U Čelarevu je održana ulična trka na 5 km, u trci su nastupili Aleksandar Štajfer i Ajredin Ajeti. Aleksandar Štajfer zauzeo je 13. mesto i drugo mesto u kategoriji, dok je Ajredin Ajeti  osvojio u sveukupnom plasmanu 27. mesto, Ajredin Ajeti pored trke u Čelarevu protekle nedelje učestvovao na Bukovačkom planinskom maratonu gde je u trci na 16 km zauzeo 7. mesto i na planinskoj trci na Avali gde je na stazi od14 km zauzeo deveto mesto.

Goran Čegar je bio vođa atletske reprezentacije Srbije na 30. Svetskom prvenstvu u planinskom trčanju koje je održano u Italiji u mestu Marina di Masa, tokom realizacije prvenstva održan je kongres svetske organizacije za planinsko trčanje u čijem radu je ispred Atletskog saveza Srbije učestvovao Goran Čegar, koji je na predlog predsednika Svetske organizacije bio član komisije za glasanje.