TRI SREBRNE MEDALJE ZA ČLANOVE AK “APATIN” NA PRVENSTVU VOJVODINE U KROSU

Srbobran je proteklog vikenda bio domaćin tradicionalnog kros Prvenstva Vojvodine za sve starosne kategorije. Atletski klub “Apatin” na takmičenju je nastupio sa 13 takmičara i tako bili među n ajbrojnijim klubovima po broju takmičara.
Velike uspehe ostvarili su Strahinja Grozdanić koji je nastupio u kategoriji mlađih pionira na deonici od 1.500 metara i osvojio titulu vicešampiona Vojvodine, u trci starijih juniora Đuro Borbelj osvojio je ubedljivo drugo mesto iza reprezentativca Srbije člana Pančevačkog Dinama.
U ekipnom plasmanu za koji su se bodovali rezultati u muškoj konkurenciji svih starosnih kategorija, muška ekipa (rezultati svih starosnih kategorija) atletskog kluba “Apatin” osvojila je vicešampionsku titulu.
Atletski klub “Apatin” na takmičenju je nastupio u sledećem sastavu:
Mlađi pioniri (trka na 1.500 metara) Grozdanić Strahinja 2. mesto.
Mlađe pionirke (trka na 1.000 metara) Romoda Sara 4. mesto.
Mlađi juniori: (trka na 3.000 metara) Dejanović Branislav 4. mesto.
Mlađe juniorke: (trka na 2.000 metara) Vejin Bojana 4. mesto, Martinović Nataša 6. mesto.
Starije juniorke: (trka na 3.000 metara) 5. mesto Bubalo Marija.
Stariji juniori (trka na 5.000 metara) Borbelj Đuro 2. mesto, Zorić Đurađ 4. mesto
Maleš Srđan 5. mesto.
Seniori (trka na 5.000 metara) Goran Vendlener 6. mesto, Sirak Tihomir 7. mesto, Bojović Aleksandar 11. mesto , Štajfer Aleksandar 12. mesto.
Trener mlađih selekcija na takmičenju bio je Vladimir Varga koji je dao pun doprinos ostvarenom rezultatu, ekipu su na Prvenstvu Vojvodine u krosu predvodili Slavko Jerković i Goran Čegar.