STRELCI SONĆANA NEMOĆNI

Za fudbalere sonćanskog Dinama utakmica 25. kola MFL Sombor bila je prava noćna mora. Umesto radosti, svojim navijačima su priuštili novo razočaranje. Ekipa Panonije, jedva prikupljena, došla je u Sontu sa svega 11 igrača, rešena da što skuplje proda kožu, no, posle odigranih 90 minuta u Lalić se vraćaju sa 3 boda. Od prvog minuta plavi su dominirali travnjakom i stvarali šanse, na kojima se sve i završavalo. Mlakom završnicom Dinamovi napadači su samo omogućili isticanje atraktivnim odbranama protivničkom golmanu. S druge strane, gosti su svega tri puta došli do Dimamovog šesnaesterca i postigli dva pogotka, u 15. i 42. minutu. U nastavku ista slika, Sonćani jalovo napadaju, a gosti igraju nešto konkretnije nego u prvom poluvremenu. Igrači Panonije postižu još dva gola u 75. i 82. minutu, za konačan rezultat Dinamo – Panonija 0 – 4 (0 – 2). I pored poraza Sonćani su zadržali 10. mesto, a u narednom kolu će u goste OFK Metalcu.

Terekveš je u Svilojevu zabeležio čistu pobedu od 2 – 0 protiv OFK Metalca i tako „zabetonirao 3. mesto, a u narednom kolu gostuje u Aleksa Šantiću. Partizan je u Liparu poražen od lidera rezultatom od 1 – 3 i zadržao 7. mesto, a u 26. kolu će dočekati Mladost. Jedinstvo je u Monoštoru zabeležilo poraz od 0 – 3, a u nedelju na Ribarevu dočekuje lidera Lipara, bez izgleda da se odlepi od samog dna tabele.