SONĆANKE KRATKOG DAHA

U derbiju 15. kola Treće lige Srbije, grupa Srem – Južna Bačka, Sonćanke su zaustavljene u pobedničkom pohodu. Zbog tehničkih problema u Temerin su doputovale svega dvadesetak minuta pre početka utakmice, pa su igru započele potpuno nezagrejane. Domaće rukometašice su to znalački iskoristile i u prvom poluvremenu ostvarile prednost od 20 – 10. U nastavku Tajfunke uspostavljaju inicijativu i uz svoju prepoznatljivu igru u 50. minutu se uspevaju primaći na svega jedan pogodak zaostatka (22 – 21). U zadnjih 10 minuta presudila je duža klupa domaćih rukometašica, pa je po isteku 60. minuta semafor pokazivao konačnih ŽRK Temerin 2 – ŽRK Sonta 29 – 22 (20 – 10). U narednom kolu Sonćanke će dočekati ekipu Rusina iz Ruskog Krstura.