SONĆANI UMALO NAPRAVILI PODVIG

Desetkovani kartonima, radnim obavezama i bolešću većeg broja prvotimaca Sonćani su u Riđicu na utakmicu 23. kola otputovali s devetoricom igrača, među njima i nekoliko tinejdžera i dvojicom golmana. Tako je standardna „jedinica“ Ćopić silom prilika igrao stopera, a mesto među stativama posle dužeg vremena je zauzeo rezervista Smiljanić. U prvom poluvremenu domaćini su dominirali, pa su ga golovima u 21. minutu iz opravdano dosuđenog penala, te u 28. i 33. minutu, rešoli s visokih 3 – 0 u svoju korist. Sonćani su u drugom poluvremenu potpuno otvorili igru i sve ozbiljnije napadali. Kapiten Josip Gal je preuzeo mesto stopera, pa je i odbrana postala znatno sigurnija. Golovima Komadine u 57. i 63. minutu rezultatski su se primakli domaćinu, a da sudija nije prekinuo napad mladog Mihaljeva zbog navodnog prekršaja na domaćem golmanu, usledilo bi izjednačenje. U završnici je Josip Gal imao veliku šansu za izjednačenje iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, no, domaćina je i ovoga puta poslužila sreća, pa je krajnji rezultat glasio: Graničar – Dinamo 3 – 2 (3 – 0). Plavi su i pored poraza zadržali 10. mesto, a u nedelju će ugostiti ekipu Panonije iz Lalića. Terekveš je sigurnom igrom u Laliću ostvario pobedu od 3 – 1 i učvrstio se na 3. mestu, a u nedelju u Svilojevu dočekuje ekipu OFK Metalca iz Sombora. Partizanu je pobeda nad Dunavom u Kupusini sa čistih 2 – 0 donela skok na 7. mesto, a u nedelju će u goste lideru Liparu. Jedinstvo je na svom terenu prepustilo bodove OFK Šikari porazom od 2 – 4, a u nedelju će u goste „ranjenom“ Dunavu.