TAJFUNKE ODUVALE I HAJDUK

U 14. prvenstvenom kolu Treće lige Srbije, grupa Srem – Južna Bačka, Sonćanke su dočekale ekipu ŽRK Hajduk iz Beške. Pobeda Tajfunki ni u jednom momentu nije dolazila u pitanje. Od prvog minuta su uspostavile svoju prepoznatljivu igru, a na svaki pogodak Bešćanki odgovarale su sa svoja dva. Na odmor se otišlo s prednošću Sonćanki od 15 – 8. U nastavku, posle mini-serije od 7 – 0, trener prof. Goran Matić je uveo u igru rukometašice sa klupe. Solidnu minutažu dobila je oporavljena Marijana Gomboš i s nekoliko vrlo dobrih odbrana pokazala da se na nju može ozbiljno računati. S dva postignuta pogotka buran pljesak navijača izmamila je i najmlađa, Nikolina Janjanin. Najviše golova postigla je neumoljiva Monika Čonka (9), a po 5 Amra Sopi, Jelena Miloš i Sanja Vidaković. U narednom kolu Sonćanke će na teško gostovanje u Temerin.