SONĆANI REMIZIRALI U SOMBORU

APATIN FUDBAL SPORT VESTI

U 24. kolu Međuopštinske lige Sombor – Apatin – Odžaci – Kula, Sonćanski Dinamo je s ispreturanim sastavom gostovao u Somboru, kod komšije na tabeli OFK Metalca. Borbena i za oko vrlo lepa utakmica za plave je počela katastrofalno. Već u 15. minutu bilo je 2 – 0 za domaćina, a 4 minuta kasnije jedan od domaćih napadača je pogodio mesto gde se spajaju stativa i prečka Dinamovog gola. Plavi se tada otvaraju i polako preuzimaju igru u svoje ruke i stvaraju šanse pred golmanom domaćina. Nakon munjevitog napada u 34. minutu  dobro ubačenu loptu Krpijana u gol je ubacio Duraković. Deset minuta kasnije kapiten Andrašić je utrčao u prazan prostor i pored nemoćnog golmana Curnovića zatresao  mrežu za izjednačenje. Drugo poluvreme je proteklo u ofanzivnoj igri obe ekipe, nažalost, bez novih golova. Strelac prvog gola za plave Duraković bio je i tragičar utakmice. dva minuta pre kraja utakmice bio je  oči u oči s domaćim golmanom,  mogao je birati šta će uraditi, međutim, izabrao je najgore rešenje. Umesto da plasira loptu pored domaćeg golmana ili asistira slobodnom Kmeziću, odlučio se za jak šut i samo zatresao levu stativu. Tako je utakmica završila rezultatom 2 – 2 (2 – 2). Ekipa Jedinstva sa Ribareva je gostovala u Bačkom Monoštoru, gde su poraženi minimalnim rezultatom tek golom iz spornog jedanaesterca. Terekveš je na svom terenu do vrha napunio mrežu OFK Šikare i tako rezultatom od 8 – 0 obezbedio sebi 3. mesto, a već u sledećem kolu, u međusobnim utakmicama prvoplasirane četvorke, može biti rešeno i pitanje plasmana u Područnu ligu. Terekveš gostuje u Ruskom Krsturu, a ŽAK i OFK Odžaci će odmeriti snage u Somboru.
Ostali rezultati: Aleksa Šantić – Rastina 1918 3 – 1, OFK Odžaci – Rusin 6 – 2, Jedinstvo 1947 – ŽAK 1 – 3,  Lipar – Panonija    2 – 3 .