SONĆANI POKLEKLI U KOLUTU

APATIN FUDBAL SPORT VESTI

MFL: JEDINSTVO 1947 – DINAMO 3:1 (0:1)

U utakmici 16. kola MFL Sombor – Apatin – Kula –Odžaci Sonćanski „Dinamo“ je, bez četvorice ključnih igrača iz tima koji je u prošlom kolu deklasirao lidera „Šikaru“,  na gostovanju u Kolutu zabeležio poraz.  Sonćani su prvo poluvreme odigrali vrlo dobro i pogotkom Durakovića u 19. minutu poveli. Stvorili su još nekoliko izglednih šansi, koje nisu uspeli realizovati. Posle odmora igrači „Dinama“ su delovali posve izgubljeno i uplašeno, kao da je na teren istrčala neka druga ekipa. U odbrani se na mahove igralo u panici, a napadači kao da su igrali svako za sebe, u strahu od lopte i protivnika.  Domaćini su izjednačili u 60. minutu autogolom tragičara utakmice Kušljića, koji je nakon kornera za domaćina glavom zakucao loptu u mrežu nemoćnog Smiljanića. Plavima više ništa nije polazilo za rukom, a nakon grešaka Gala i Barunova mreža im se tresla u 78. i 84. minutu.  Zbog konačnih „Jedinstvo 1947“ – „Dinamo“ 3:1 (0:1) Sonćani su izgubili sve šanse da se ozbiljno umešaju u borbu za najviši plasman.