SENIORKE I PIONIRKE ODBOJKAŠKOG KLUBA USPEŠNE ZA VIKEND

APATIN ODBOJKA SPORT VESTI

Seniorke odbojkaškog kluba Apatin su u subotu pred svojim navijačima ostvarile pobedu nad odličnom ekipom Subotice u okviru drugog kola Prve Vojvođanske lige. Motivisane Apatinke su odlično otvorile utakmicu i nakon početnog ispitivanja snaga apatinke prave razliku od 11:7,koju čuvaju sve do 20:14. Dobar servis i odlična realizacija kontranapada su doneli domaćim igračicama dve set lopte. Prvu nisu iskoristile, ali drugu rešava Sanja Maleš za 25:15 i 1:0 u setovima.

U drugom setu razigrale su se Subotičanke ali su i domaće odbojkašice svojim greškama pomogle Subotičankama da ovaj deo igre reše u svoju korist sa 25:19 i izjednače rezultat na 1:1 u setovima.U trećem setu dugo su Apatinke lomile otpor svojih protivnica koje su sve do rezultata 12:10 bile ravnopravan protivnik.Usledila je serija Apatina 18:13, odigrano je mnogo dugih poena koji su pokazali zašto je ženska odbojka toliko popularan sport među devojkama. U ovom delu utakmice domaće odbojkašice pojačavaju ritam , prave nedostižnu razliku i rešavaju treći set u svoju korist sa 25:14.

U četvrtom setu Apatinke su bile te koje su kontrolisale rezultat i diktirale ritam.Početnu razliku uvećavaju tokom ovog seta i zaluženo pobeđuju sa 25:17 za konačnih 3:1 u setovima.Fantastičnu partiju su prikazale odbojkašice Apatina .Odlično je funkcionisao servis,blok i odbrana su bili na visini zadatka.Napad je bio raznovrstan,ali treba istaći veliku borbenost i mirnoću u odlučujućim trenucima utakmice.Nakon dva odigrana kola Apatinke se nalaze na deobi trećeg mesta Prve Vojvođanske lige.U sledećem kolu odbojkašice Apatina gostuju Hajduku u Kuli.

Ovog vikenda počela je i pionirska liga.Pionirke odbojkaškog kluba Apatin su u prvom kolu gostovale ekipi Soko iz Nove Gajdobre.Utakmica je odigrana u Silbašu pred velikim brojem gledalaca.Apatinke su ostvarile maksimalnu pobedu od 3:0 po setovima 25:15,25:16,25:15. U sledećem kolu pionirke Apatina dočekuju Merkur iz Bačke Palanke.