LIDER PAO U APATINU, MLADOST POGURALA KOMŠIJE NA VRH TABELE

Fudbaleri apatinske Mladosti odigrali su najbolji meč sezone i savladali ekipu Bečeja rezultatom 2:0 (1:0) u okviru 11. kola Bačke zone. Ovim trijumfom Omladinski fudbalski klub Mladost je došao na 9. mesto na tabeli sa istim brojem bodova kao i imenjak iz Turije, a upravo se ova dva rivala sastaju u sledećem kolu koje je na programu u nedelju 1. novembra.

Meč u Apatinu obeležila su braća Jovović. Prvo je Kolja bio najviši u šesnaestercu gostiju i iskoristio sjajan centaršut Srđana Rapaića, igrao se treći minut. Mladost je u prvom delu igre bila dominantna, sa loptom u svom posedu u većem delu igre i žestokim presingom kad je lopta bila u nogama Bečejaca. Mogli su Apatinci bar još jednom da savladaju golmana Erega, ali je falila koncentracija u završnici pre svih Aljoše Jovovića i Stefana Ožegovića. Vredi napomenuti i sjajno izveden slobodan udarac kapitena Bursaća koji je udarcem sa preko 30 metara pogodio stativu, a gosti su najbolju priliku imali sredinom prvog dela igre. Na ivici ofsajda bio je Jović, izašao sam pred golmana Rašetu, ali je čuvar mreže Apatinaca sjajno reagovao.

U nastavku igre ritam je donekle pao, imala je Mladost još nekoliko prilika da ugrozi gol gostujućeg tima ali domaći nisu bili uspešni. Gosti su u poslednjih dvadesetak minuta imali 3-4 stopostotne šanse preko Vasina, Jovića i rezerviste Dražića ali je mreža Apatinaca ostala netaknuta. U 80. minutu meča, Aljoša Jovović se odmah u prijemu lopte fantastično oslobodio svog čuvara, pronašao put do mreže nemoćnog Erega i potpuno zasluženo poneo epitet igrača utakmice.