SILNO JEDINSTVO, BRATSTVO NA VRHU

APATIN FUDBAL SPORT VESTI

Trijumf Mladosti iskoristila je ekipa Bratstva iz Prigrevice koja je u Somboru savladala ŽAK sa 2:0 (1:0). Na taj način je preskočila Bečej na tabeli i sada se nalazi na čelu Bačke lige. Bratstvo će u subotu 31. oktobra u 12. kolu dočekati Slogu iz Čonoplje.

Igrači Bratstva su poveli u 20. minutu. Posle kornera najviši u skoku je Makar za 1:0. Gosti su bili mnogo bolji rival na ovom meču, a loš teren umnogome je otežao igru obema ekipama. Drugi gol za Bratstvo postiže Mandić iz slobodnog udarca u 65. minutu za konačnih 2:0.

Fudbaleri svilojevačkog Terekveša poraženi su u 11. kolu lige Područnog fudbalskog saveza Sombor od ekipe BSK-a iz Bačkog Brestovca rezultatom 4:2 (1:0). Golovi za Svilojevčane dela su prvo Runjajića, a potom su domaćini zatresli sopstvenu mrežu.

Terekveš se trenutno nalazi na 12. poziciji na tabeli a u narednom kolu u nedelju 1. novembra dočekuju Graničar iz Gakova.

Odigrani su i mečevi 9. kola Međuopštinske lige Sombor-Apatin-Kula-Odžaci. Sonćanski Dinamo je poražen u Aleksa Šantiću rezultatom 3:0, Partizan je u Kupusini izgubio od Dunava iz Bačkog Monoštora sa 2:1, dok je na Ribarevu ekipa Jedinstva sa ubedljivih 5:0 bila bolja od Telečke. U narednom 10. kolu Jedinstvo putuje u Bački Monoštor na megdan domaćem Dunavu, dok se u opštinskom derbiju u Sonti sastaju Dinamo i Partizan. Susreti su na programu u nedelju 1. novembra.