RUKOMETAŠI I RUKOMETAŠICE SONTE ZAPOČELI POBEDAMA

APATIN SPORT VESTI

Rukometašice Sonte u novu sezonu kreću sa novim trenerskim tandemom Jelenom Danilović i Terezijom Bukovac, a prvi ispit za njih bila je ekipa Miletić iz Mošorina. U jednoj lepoj i borbenoj utakmici sonćanke su zahavaljujući seriji od 5:0 u poslednjih 4 minuta igre došle do pobede od 19:23. Najefikasnija na ovom meču bila je Čonka sa 9, a pratile su je Tančik, Miloš i Vidaković sa 4 postignuta pogotka. U narednom kolu u Sonti će gostovati ekipa ŽRK Rusin iz Ruskog Krstura.
Rukometaši su u prvom kolu savladali Borac i Bačkog Gračaca sa 29:26(14:16). Sonćani su se pred novi start sezone pojačali sa nekoliko igrača iz Prigrevice, a put Sonte krenulo je i nekoliko mladih igrača iz Apatina pa su sa znatno većim ambicijama i samopouzdanjem krenuli u takmičenje. Neizvesna utakmica sve do 50. minuta kada sonćani prave razliku od 5 golova i time sebi obezbeđuju mirnu završnicu i dva boda. Najefikasniji u redovima domaćina bio je Apatinca sa 8, Mandić 7, Todorović i Rađenović po 4 gola. U narednom kolu sonćani gostuju u Somboru kod ekipe Somborelektro.