РЕМИ ПРИГРЕВЧАНА ЗА КРАЈ ПОЛУСЕЗОНЕ, “МЛАДОСТ” ЋЕ ПРЕЗИМИТИ КАО “ФЕЊЕРАШ”

Утакмицама 15. кола које су игране протеклог викенда, завршен је јесењи део првенства у Војвођанској фудбалској лиги север.

У дербију кола који је одигран на стадиону у Пригревици, првопласирано “Братство” је поделило бодове са другопласираним “Врбасом” а резултат на крају меча је био 1:1. Домаћи су повели у 35. минуту голом Огњена Швеље, а коначан резултат је само четири минута касније поставио Краиновић.

Пригревчани су од старта сезоне остварили четрнаест победа и један реми, и са 43 освојена бода су постали јесењи шампиони. “Братство” ће пролеће дочекати без много брига, јер другопласирани “Врбас” има чак 14 бодова мање од њих.

Иако је на полувремену голом Аљоше Јововића из 12. минута водила, апатинска “Младост” је на стадиону крај Дунава поражена од “Радничког” из Бајмока резултатом 1:2. Гости су изједначили у 75. минуту преко Вукелића, док победу “Радничком” донео Митић поготком у 89. минуту.

Апатинци ће презимити на последњој позицији табеле Војвођанског севера са свега осма освојених бодова, а на пролеће неће имати ни мало лак задатак у борби за опстанак. “Обилић” који је први “изнад црте” која означава опстанак у лиги има чак седам бодова више од “Младости”, а имајући у виду да су апатински црвено-бели за читаву полусезону освојили осам бодова, јасно је да ће у редовима клуба из Апатина морати нешто да се мења уколико жели да сачува статус Војвођанског лигаша.