PORAZ SONĆANA U LIPARU

Serija Dinama od pet pobeda i jedog remija u zadnjih šest prvenstvenih utakmica prekinuta je u XIX. kolu u Liparu. Sonćani su na ovo gostovanje otputovali desetkovani kartonima, bolešću i radnim obavezama igrača, pa su lideru prvenstva suprotstavili ekipu golobradih momaka, bez čak sedam standardnih prvotimaca. Upravo ovi omladinci, predvođeni Tadijanom, Kljajićem, Radujkom i Komadinom, u utakmicu su ušli borbeno, beskompromisno, bez straha od šampiona. Domaćini su od prvog sudijskog zvižduka napadali svim snagama, no, odbrana Sonćana je odolevala sve do 30. minuta, kad su domaćini postigli jedini gol u prvom poluvremenu. I u nastavku je viđena slična igra, s tim što su Sonćani izveli i nekoliko vrlo opasnih kontranapada. Tek u zadnjih dvadesetak minuta mreža Sonćana se zatresla još tri puta, za konačni rezultat Lipar – Dinamo 4 – 0 (1 – 0) i pad plavih na 10. mesto. „Razočaran sam jedino rezultatom, ali se protiv lidera bez sedam standardnih prvotimaca bolje nije moglo. S druge strane, raduje me što smo u ovoj utakmici „dobili“ nekoliko vrlo mladih igrača, na koje u budućnosti možemo najozbiljnije računati.“ – rekao je trener Dinama Željko Vidaković. Terekveš je minimalnim rezultatom poražen u Kruščiću, ali je zadržao 3. mesto Partizan je u Kupusini protiv Radničkog iz Ratkova zabeležio pobedu od 3 – 2 za 9. mesto, a Jedinstvo je na Ribarevu rezultatom 1 – 4 prepustilo bodove Aleksa Šantiću i usamljeno je na 16. mestu, sa svega 3 boda. Sonćani će u novom derbiju protiv drugoplasirane ekipe Mladosti iz Kruščića na svom terenu imati priliku za popravni, Terekveš će u Svilojevu dočekati nejaku ekipu Rastine, Partizan će na teško gostovanje u Ruski Krstur, a Jedinstvo u Ratkovo.