ОДРЖАН КАРАТЕ ТУРНИР “АПАТИНСКИ ПОБЕДНИК”

APATIN SPORT VESTI

У организацији Карате клуба „Партизан“ из Апатина, Карате федерације Војводине и Шотокан карате савеза Србије, 6. октобра 2019. године у хали ОШ „Жарко Зрењанин“ у Апатину је одржан 12. интернационални карате турнир „Апатински победник 2019“. На турниру је учествовало 157 такмичара из 10 клубова, а такмичење је протекло у фер и коректним спортским надметањима у катама и борбама.

По броју освојених медаља најуспешнији клуб био је КК „Вила“ из Добоја, друго место је заузео КК „Кизами“ из Бачке Паланке, док је треће место припало КК „Сочин“ Бања Врућица из Републике Српске. Такмичари КК „Партизан“ из Апатина су наступили у пионирској конкуренцији са 18 такмичара и постигли запажене резултате.

2. Драгана Растовац

У катама екипно, Апатинци су освојили 1. место (Елена Ћопић, Александра Кустор и Мија Стојшић).

Турнир је реализован уз подршку Скупштине општине и Спортског савеза општине Апатин, а такмичење је отворио Александар Смиљанић, члан општинског већа општине Апатин.