ODBOJKAŠICE APATINA ZAVRŠILE SEZONU NA ŠESTOM MESTU

APATIN ODBOJKA SPORT VESTI

U poslednjem kolu prve Vojvođanske lige odbojkašice Apatina su pobedile ekipu Turije sa 3:1 u setovima ( 28:30,25:11,25:23,25:20 ).Utakmica je trajala puna dva sata.Prvi set igralo se poen za poen,domaće odbojkašice su imale prednost od dva poena koju su sačuvale do set lopte 24:22.Međutim gošće  su uspele da izjednače na 24:24.Apatinke su pored ove dve set lopte imale još čak četiri koje nisu uspele da realizuju i Turija je ovaj deo igre nakon 39 minuta rešila u svoju korist sa 30:28.Odbojkašice Apatina su  u drugom setu odigrale odlično,povele su sa 11:5 i povećavale prednost tokom celog seta za na kraju ubedljivih  25:11 i izjednačenje 1:1 u setovima.Treći set je bio pun preokreta.Nastavile su Apatinke odlično kao u drugom setu i vodile sa 16:10.Usledila je serija Turije koja je nakon velike borbe zalsuženo izjednačila na 21:21.U neizvesnoj završnici Apatinke predvođene Dajanom Nikšić  koja je realizovala dva poslednja napada dobijaju ovaj set sa 25:23.Uzbuđenja je bilo i u četvrtom periodu.Turija je vodila sa ( 7:6,13:11) ali nije uspela da izbori taj brek.Apatinke odličnim servisom i snažnim napadom dobijaju ovaj set sa 25:20.Nakon ove pobede odbojkašice Apatina su zauzele šesto mesto na tabeli što je rezultat vredan pažnje jer ovo im je prva sezona u ovom rangu takmičenja uz podatak da su daleko najmlađa ekipa u ligi sa prosekom od 16 godina.