APATINSKE ODBOJKAŠICE UBEDLJIVE U TURIJI

APATIN ODBOJKA SPORT VESTI

U nastavku takmičenja u Prvoj Vojvođanskoj ligi odbojkašice Apatina su na gostovanju u Turiji ostvarile maksimalnu pobedu.Turija-Apatin 0:3 ,po setovima 18:25,20:25,23:25.

Оdigrale su naše odbojkašice baš koliko je bilo potrebno. Domaće odbojkašice su bile ravnopravan protivnik do polovine prvog seta, kad su Apatinke podigle nivo i napravile nedostižnu razliku .Malo veći otpor ekipa Turije je pružila u drugom setu, ali nedovoljno da bi ga osvojila.

U trećem periodu igre odbojkašice Apatina su imale sve u svojim rukama.Sjajno su servirale,igrale vrlo tečno i precizno.Vodile su naše odbojkašice  15:10.Uporne igračice Turije nisu se predavale,i pripredile mnogobrojnoj publici u hali sportova neizvesnu završnicu.Uspele su da izjednače rezultat na 22:22.Prvu meč loptu kod rezultata 24:23 u trećem setu je realizovala kapiten Jelena Zobenica pa su Apatinke zasluženo slavljenički napustile teren.

Na početku sezone iz odbojkaškog kluba Apatin su najavili smenu generacije,mlade igračice iz pionirske ekipe su planski priključene prvom timu.Od tima iz prethodne sezone ostale su tri igračice.OK Apatin je najmlađa ekipa u ovom rangu takmičenja.Nakon ove pobede naše odbojkašice nalaze se na sedmom mestu na tabeli sa samo 3 boda zaostatka iza ekipe Bečeja,i već su obezbedile opstanak u ligi. U sledećem kolu u subotu odbojkašice Apatina dočekuju drugoplasirani Hajduk iz Kule.