KONAČNO DOBRA PARTIJA MLADOSTI,BODOVI OSTALI U APATINU

Važna pobeda za Mladost nad ekipom Vrbasa od 2:1(1:1) koja će značiti u ispunjenju konačnog cilja, opstanka u Vojvođanskoj ligi – grupa Sever. U prvom delu sezone Mladost je osvojila samo 14 bodova, sada su u prolećnih 7 kola osvojili ukupno 9, i kada se pogleda raspored do kraja sezone za očekivati je da će apatinski tim biti mnogo bolji u odnosu na jesen.

Gosti su već u 6. minutu iskoristili grešku u odbrani Mladosti i preko Krajnovića poveli sa 1:0. Samo dva minuta kasnije Mladost je izjednačila. Rapaić je sjajno centrirao, Đumićev šut brani golman Jovičić, a prvi na odbijenoj lopti je Rakić za izjednačenje. Najbolju šansu u prvom poluvremenu propustio je Veljko Đumić pet minuta pre odlaska na pauzu. Vešto je izbegao ofsajd zamku, ali je nakon ubacivanja sa strane sa samo 5 metara od gola Vrbasa poslao loptu pored leve stative.

U nastavku meča Mladost je bila mnogo bolja od svog rivala, Đumić je mogao da se proslavi na ovom meču, imao je još tri sjajne šanse koje nije iskoristio, a pobedonosni gol Apatinci postižu iz opravdano dosuđenog penala u 59. minutu utakmice. Mandić je bio hladnokrvan i zakucao je loptu u gonji desni ugao gola, u ovoj situaciji potpuno nemoćnog Jovičića. Gosti su u 75. minutu ostali sa igračem manje na terenu nakon drugog žutog kartona za Krnjajića, a u poslednjim trenucima susreta još jedan defanzivac Vrbasa bio je preagresivan i zasluženo isključen.

U narednom 23. kolu vojvođanskog “Severa” Mladost putuje u Tavankut na meč protiv istoimenog rivala koji u ovom trenutku ima bod više od apatinskog tima. Susret se igra u nedelju 23. aprila sa početkom u 16 sati.