Репрезентација Србије у кошарци у колицима је 17. и 18. јуна одиграла две пријатељске утакмице са селекцијом Румуније у Нишу и оба пута је славила. Наша селекција је првог дана била убедљива 74:24, док је у другом мечу резултат био 40:36.

На списку селектора Србије за ово окупљање нашао се и Апатинац Горан Везмар. Наш суграђанин има пуно поверење селектора Горана Матића, има велику минутажу и постао је заменик капитена нашег националног тима.
Овим утакмицама наша селекција је започела први део припрема за Европско првенство Ц дивизије, које је на програму наредне године.
