DINAMOVCI DEKLASIRALI PANONIJU

U 10. prvenstvenom kolu MFL Sombor – Apatin – Kula – Odžaci Dinamovci su u Sonti deklasirali nekad vrlo velike konkurente, ali i sportske prijatelje, fudbalere Panonije iz Lalića.

Od prvog sudijskog zvižduka domaćini su igrali žustro i tehnički vrlo doterano. Već u 2. minutu su po prvi put uzdrmali stativu Lalićana, a u sledećih dvadesetak su stvorili nekoliko vrlo ozbiljnih šansi. Odbrana je igrala vrlo čvrsto, ne dozvolivši gostima da dođu u zonu udarca, a srednji red je vršio stalni pritisak na protivnike, koji su u više navrata, u nemogućnosti da povežu ni dva dodavanja, loptu panično izbacivali u aut.

Gosti su velikom pritisku Sonćana odolevali sve do 25. minuta, a zatim je usledila kanonada u 32., 60., 67., 70. i 80. minutu. Pored 6 postignutih golova, Sonćani su 3 puta pogodili stativu, jedan gol im je poništen zbog nepostojećeg ofsajda, a gostima je oprošteno i jedno igranje rukom i jedno saplitanje protivničkog špica u svom kaznenom prostoru.

Plavi su celu utakmicu odigrali vrlo korektno. I pored očigledne razlike u klasi i visokog rezultata, protivnika su sportski ispoštovali. Ni jednog momenta nisu sebi dopustili da ponize Lalićane.

U zadnjih šest utakmica Dinamo je ostvario 4 pobede i dva remija, uz 13 datih i 1 primljeni pogodak. U narednom kolu trener Vinko Đanić će svoje pulene povesti na derbi kola u Aleksa Šantić, a potom će uslediti zimska stanka.

I ostale ekipe iz apatinske opštine zabeležile su pobede. Kupusinci su pobedom od 4 – 3 osvojili vrlo važne bodove na teškom gostovanju u Kolutu, a za očekivanje je da u zadnjem kolu na svom terenu osvoje sva tri boda protiv OFK „Metalca“ i prezime u gornjem delu tabele. „Jedinstvo“ je na Ribarevu minimalnom pobedom zaključilo polusezonu, jer su u zadnjem kolu slobodni.