BRATSTVO PROMAŠIVALO, VRBAS SE PROVUKAO

Peto kolo Bačke zone donelo nam je veoma zanimljiv meč koji su na stadionu kraj Šlajza domaći Vrbas i Bratstvo iz Prigrevice. U meču za infarkt koji je imao dva različita poluvremena rivali su podelili bodove odigravši nerešeno 1:1 (0:0).

U prvom delu meča domaćin je bio za nijansu bolji rival, Prigrevčani nisu uspeli da nametnu svoj ritam pa je Vrbas posle prvih 45 minuta imao minimalnu prednost.

U nastavku potpuno druga slika na terenu i totalna dominacija prigrevačkog sastava. Makar je izjednačio već posle 2-3 minuta igre, a potom su usledili siloviti napadi gostujućeg tima. Potpuno je neverovatno šta su sve promašili izabranici trenera Živote Gavrilovića, ređale su se šanse Mandića, Divjaka, Makara… a u 93. minutu Mandić je pogodio stativu iako su svi već videli loptu u mreži. Ostaje žal za pobedom, koja je bila na dohvat ruke, ali bez obzira na to, raduje igra u drugom poluvremenu. Činjenica je i da će teren u Vrbasu biti veliki izazov za sve ekipe u ligi, i da će mnogi kraj Šlajza ostati bez bodova.

U subotu 19. septembra Bratstvo u okviru 6. kola Bačke lige dočekuje ekipu FK Tisa Adorjan. Meč počinje u 15 sati i 30 minuta.