APATINSKI ATLETIČARI USPEŠNI NA 35. SOMBORSKOM POLUMARATONU

APATIN DRUŠTVO SPORT SRBIJA VESTI VOJVODINA

Treće mesto Gorana Čegara na polumaratonu, prvo i treće mesto Đure Borbelja i Aleksandra Bojovića u trci na 5 km
Sombor je u nedelju 15. juna 2014. godine, bio domaćin najstarije polumaratonske atletske trke u Srbiji, na kojoj je nastupilo preko 400 takmičara iz Srbije, Mađarske, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Grčke. Atletski klub “Apatin” na takmičenju je predstavljalo devet takmičara.
U glavnoj polumaratonskoj trci, na stazi od 21 kilometara i 100 metara nastupilo je sedam apatinskih atletičara koji su nakon prošlonedeljnog nastupa na Trci prijateljstva u Kuli nastavili niz uspešnih nastupa na atletskim takmičenjima u zemlji i inostranstvu, najuspešniji je bio Goran Čegar osvojivši u sveukupnom plasmanu treće mesto, Goran je ovom trkom obeležio jubilej- 20 godina od početka bavljenja atletikom, osmoplasirani je bio Damir Stojanov, 22. mesto je zauzeo Goran Vendlener, plasman na 25. mesto ostvario je Štajfer Aleksandar, dok je 28. mesto osvojio Radičanin Zoran, Ćulumović Nebojša osvojio je 34. mesto, a Tihamer Sirak bio je 104., debitantski nastup na polumaratonskoj stazi imali su i Dragan Bokulić i Jeneš Goran koji su istrčali polumaratonsku stazu u izuzetno dobrom vremenu. Sveukupni pobednik polumaratona bio je Danijel Fak iz Osijeka.
U trci na 5000 metara apatinski atletičari osvojili su prvo i treće mesto, ubedljivu pobedu ostvario je Đuro Borbeđ, dok se po prvi put u karijeri na pobedničko postolje popeo Aleksandar Bojović, osvajanjem trećeg mesta.
Naredne nastupe na atletskim takmičenjima, članovi Atletskog kluba “Apatin” imaće tokom naredna dva vikenda, gde će mlađi i stariji pioniri učestvovati na Prvenstvu Srbije za mlađe pionire u Senti i Prvenstvu Srbije za starije pionire u Sremskoj Mitrovici.

Ulazak u cilj Goran Cegar POBEDNICKO POSTOLJE 35. Somborski polumaraton, 15.06.2014.