АПАТИНЦИ ДОНЕЛИ БОД ИЗ ЈАБУКЕ, “ПИК” И ДАЉЕ МАКСИМАЛАН, ГРАЦИЈЕ ВЕЗАЛЕ ТРЕЋИ ПОРАЗ

Рукометни клубови са територије општине Апатин су у прошлом првенственом колу забележили по победу, реми и пораз.

Мушки рукометни клуб “Аптин” је у четвртом колу Прве лиге Војводина освојио бод на гостовању, јер је са екипом “Јабука” одиграо нерешено 26:26. Плави су на ово гостовање отишли без четири битна играча што су домаћи искористили и прво полувреме су решили у своју корист резултатом 14:12. Апатинци су у наставку ипак успели да накнаде минус, али нису имали снаге за потпуни преокрет. Наше рукометаше је предводио Пилиповић са дванаест голова, пет је дао Милош Браун а четири пута у стрелце се уписао капитен Милојевић. Рукометаши Апатина са шест бодова заузимају трећу позицију на табели, а наредног викенда ће угостити последњепласирани “Металац”.

Сениори Рукометног клуба “ПИК Пригревица” су и након четвртог кола Друге лиге Војводина задржали максималан учинак у својој А групи. Екипа коју са клупе предводи Милка Никшић је у комшијском дербију победила РК “Сомбор” резултатом 30:35. Сомборци који су још увек без бодова су парирали у првом делу игре који је завршен резултатом 15:17, да би Пригревчани у наставку дошли до осетније предности коју нису испуштали до краја меча. Најефикаснији у “ПИК-у” је поново био Козловачки са шеснаест голова. Лидер групе А ће наредног викенда у Пригревици угостити “Путинце”.

Апатинске рукометашице су у четвртом колу Прве лиге Војводина поражене у Руми од првопласираног “Словена” резултатом 33:17. Већ на полувремену било је јасно да ће лидер првенства остати на максималном учинку, јер су наше рукометашице на одмору имале једанаест голова заостатка (18:7). Након победе на старту првенства, “грације” су везале три пораза и налазе се на осмој позицији табеле.