ZAJEDNIČKO NAVIJANJE APATINACA NA TRGU NIKOLE TESLE

APATIN DRUŠTVO VESTI

Juče je u organizaciji Turističke organizacije Apatin održan prenos finala košarkaškog prvenstva Evrope. Događaj se odvijao na apatinskom trgu Nikola Tesla, a gostima je bila obezbeđena i određena količina besplatnog Jelen piva. Preko 250 ljudi se okupilo da isprati naše momke do medalje, zastave su se vijorile, najbrži su zauzeli najbolja mesta i utakmica je uz gromoglasnu podršku Bogdanu, Bobiju, Joviću i ostalima otpočela. Da sve ne bude savršeno pobrinula se tehnika, ono što je za polufinalni meč protiv Rusije, koji se prenosio na gradskoj plaži, perfektno funkcionisalo, na 2-3 minuta pred kraj prvog poluvremena je zakazalo. Da li zbog okruženja u vidu visokih zgrada ili zbog neveremena koje je u to vreme vladalo u nekim delovima Srbije, signal se izgubio. Brzom intervencijom, na pomalo i komičan način prešlo se na internet prenos i sve je u najboljem redu funkcionisalo do kraja meča, koji na veliku žalost naši momci nisu dobili. Organizatori se izvinjavaju na ovom malom propustu od par minuta, a za naredne prilike koje nas nesumnjivo čekaju uz srpske sportiste obećavamo još bolju organizaciju!

Nakon poslednjeg sudijskog zvižduka, iako vidno razočarani što porazom, što nekim sudijskim odlukama, svi prisutni su uputili aplauz i jednoj i drugoj ekipi, a određeni deo ljudi je svojevoljno ostao da pokupi ostatke i pomogne u sklapanju i utovaru klupa i stolova na čemu se duboko zahvaljujemo. Imali smo jedan fenomenalan događaj u gradu, organizovan uz minimum resursa, sa značajnim brojem ljudi, a nekoliko minuta kasnije gotovo perfektno čist trg kao da se ništa nije desilo. „Komunalcima“ je ostalo samo da pokupe dzakove. BravoApatinci!

izvor: Info Služba opštine Apatin

TRG Nikole Tesle, prenos kosarke, Kosarka, SRbija Slovenija (6) TRG Nikole Tesle, prenos kosarke, Kosarka, SRbija Slovenija (5) TRG Nikole Tesle, prenos kosarke, Kosarka, SRbija Slovenija (3) TRG Nikole Tesle, prenos kosarke, Kosarka, SRbija Slovenija (2) TRG Nikole Tesle, prenos kosarke, Kosarka, SRbija Slovenija (1)