U APATINU ODRŽANA REGIONALNA KONFERENCIJA O SOCIJALNOM PREDUZETNIŠTVU

APATIN DRUŠTVO VESTI

Povodom svetske kampanje “16 dana aktivizma u borbi protiv nasilja nad ženama” koja počinje 25. novembra Međunarodnim danom borbe protiv nasilja nad ženama i završava 10. decembra Međunarodnim danom ljudskih prava, danas je u opštini Apatin organizovana regionalna konferencija pod nazivom “Socijalno preduzetništvo – održivi model za ranjive grupe društva”. Skup je otvorio predsednik opštine Apatin, Milan Škrbić koji je pozdravljajući učesnike izrazio zadovoljstvo što je Apatin domaćin konferencije.
– U sklopu kampanje 16 dana aktivizma u borbi protiv nasilja nad ženama, koja počinje sutrašnjim Međunarodnim danom borbe protiv nasilja nad ženama i traje do 10. decembra. Opština Apatin je danas domaćin ovog skupa i razgovora na tu temu. Iako smo domaćini današnje debate, mislim da se ovakve stvari trebaju rešavati na svim nivoima, počevši od državnog pa na dole, izjavio je Škrbić.

Milan Škrbić za govornicom, SOCIJALNO PREDUZETNIŠTVO – ODRŽIVI MODEL ZA RANJIVE GRUPE DRUŠTVA”

 

Konferenciji su pored predstavnika lokalne samouprave, srednjoškolaca i građana prisustvovali rukovodilac Sigurne kuće iz Sombora Tamara Savović, direktorka Centra za Socijalni rad iza Apatina Nikolina Sučević i predstavnica Centra ženskog socijalnog preduzetništva Sanida Klarić.

 

SOCIJALNO PREDUZETNIŠTVO – ODRŽIVI MODEL ZA RANJIVE GRUPE DRUŠTVA” Tamara Savović,SOCIJALNO PREDUZETNIŠTVO – ODRŽIVI MODEL ZA RANJIVE GRUPE DRUŠTVA”Nikolina Sučević, Centar za socijalni rad Apatin

Tamara Savović, rukovodilac Sigurne kuće je na konferenciji predstavila aktivnosti, koje podrazumevaju upravo ekonomsko osnaživanje žena.
Predstoji nam kampanja 16. dana aktivizma u borbi protiv nasilja nad ženama koja počinje sutrašnjim međunarodnim danom borbe protiv nasilja nad ženama i traje do 10. decembra i završava se međunarodnim danom ljudskih prava. Sigurna kuća je odlučila da u saradnji sa opštinom Apatin napravi jednu okružnu konferenciju gde će predstavnici centara za socijalni rad iz Apatina, Sombora, Kule i Odžaka predstaviti mehanizme rada kada je u pitanju prevencija nasilja nad ženama, a somborska sigurna kuća želi da predstavi inovativni pristup rešavanju problema to je kroz ekonomsko osnaživanje i socijalno preduzentištvo, koji je najbolji poslovni koncept koji odgovara ovoj kategoriji stanovništva koje su u riziku od nasilja, siromaštva, socijalne isključenosti. Takođe ćemo predstaviti i projekat sigurna kuća socijalnog preduzetništva gde govorimobo mehanizmima koje su žene prolazile u prethodnih nekoliko meseci, izjavila je Tamara Savović, rukovodilac sigurne kuće iz Sombora.

Tamara Savović, Sigurna kuća Sombor, SOCIJALNO PREDUZETNIŠTVO – ODRŽIVI MODEL ZA RANJIVE GRUPE DRUŠTVA”

Tamara Savović, Sigurna kuća Sombor

Sanida Klarić iz socijalnog preduzeća „Bio Idea” je govorila o ekonomskom osnaživanju žena kroz upošljavanje u proizvodnji sredstava za ličnu higijenu i higijenu prostora. – Član sam udruženja koje se bori protiv siromaštva i socijalne isključenosti jer smatram da je to jedan od osnovnih uzroka svih devijantnih ponašanja koje se nalaze u društvu. Ekonomski osnažena žena može da uzme život u svoje ruke i da upravlja svojim životom što je veoma bitno kada se dešava neka vrsta nasilja. Upravo smo zbog toga u saradnji sa sigurnom kućom iz Sombora pokrenuli jedan projekat koji se zove “Sigurna kuća socijalnog preduzetništva” sa namerom da promovišemo ideju socijalnog preduzetništva u području Zapadno-Bačkog okruga. Projekat sprovodimo na području nekoliko sela opštine Sombor to su Bački Monoštor, Kolut i Bezdan i završili smo skoro projekat sa izuzetnim rezultatom jer smo pokrenuli dva nova socijalna preduzeća u Bačkom Monoštoru, dve žene su našu franšizu, dobile su kompletnu obuku i podršku za prodaju svojih proizvoda u narednih godinu dana. To je jedan održiv način da žensko socijalno preduzetništvo krene napred, a ono će biti inicijator za ostali region. Na taj način delujemo preventivno da bi smo sprečili sve što izaziva siromaštvo, nasilje i devijantna ponašanja. Sa opštinom Apatin smo sarađivali pre dve godine u selu Prigrevica gde smo imali radionice i nadam se da ćemo nastaviti saradnju, poručila je Sanida Klarić.

Sanida Klarić, SOCIJALNO PREDUZETNIŠTVO – ODRŽIVI MODEL ZA RANJIVE GRUPE DRUŠTVA”

SOCIJALNO PREDUZETNIŠTVO – ODRŽIVI MODEL ZA RANJIVE GRUPE DRUŠTVA” Milan Škrbić Jevto Milojević, Dubravka Korać, SOCIJALNO PREDUZETNIŠTVO – ODRŽIVI MODEL ZA RANJIVE GRUPE DRUŠTVA” SOCIJALNO PREDUZETNIŠTVO – ODRŽIVI MODEL ZA RANJIVE GRUPE DRUŠTVA” SOCIJALNO PREDUZETNIŠTVO – ODRŽIVI MODEL ZA RANJIVE GRUPE DRUŠTVA” Dušan Korać, pokrajinski poslanik, SOCIJALNO PREDUZETNIŠTVO – ODRŽIVI MODEL ZA RANJIVE GRUPE DRUŠTVA” Nika Petrović Nika Petrović, SOCIJALNO PREDUZETNIŠTVO – ODRŽIVI MODEL ZA RANJIVE GRUPE DRUŠTVA” Milan Škrbić za govornicom, SOCIJALNO PREDUZETNIŠTVO – ODRŽIVI MODEL ZA RANJIVE GRUPE DRUŠTVA” Sigurna kuća Sombor, Tamara Savović SOCIJALNO PREDUZETNIŠTVO – ODRŽIVI MODEL ZA RANJIVE GRUPE DRUŠTVA” Tamara Savović,SOCIJALNO PREDUZETNIŠTVO – ODRŽIVI MODEL ZA RANJIVE GRUPE DRUŠTVA” Tamara Savović, Sigurna kuća Sombor