TEREKVEŠU OPŠTINSKI DEBRBI

U novom opštinskom derbiju u Svilojevu su se u 7. kolu sastali Terekveš i Dinamo iz Sonte. Nažalost, izveštaj sa jedne odlične utakmice, začinjene s pet prelepih golova, moramo započeti s pričom o suđenju. U prvom planu je bio mladi arbitar iz Apatina Srđan Štulić, koji u principu nije oštetio ni jednu ekipu, ali je svojim pojedinim odlukama izazivao čak i smeh i podrugljiva dobacivanja iz publike. Već u prvom poluvremenu je sa nekoliko pogrešnih procena inicirao nervozne reakcije igrača oba tima, a posle izjednačenja domaćina izgubio je iz ruku sve konce utakmice. Oni koji delegiraju arbitre trebali bi povesti malo više računa i za utakmice ovakvih protivnika odrediti malo iskusnije i autoritativnije sudije. U oštroj, pravoj prvenstvenoj utakmici pobeda od 3 – 2, poluvreme 0 – 1, zasluženo je pripala domaćinima. Prvo poluvreme su obeležili stalni napadi Terekveša i brojne gol šanse. Čvrsta odbrana Dinama je izdražala sve pritiske, a u jednom munjevitom kontranapadu Marko Vidaković je silovitim udarcem zatresao mrežu domaćina u 40. minutu i s tim rezultatom se otišlo na odmor. Terekveš je izjednačio rezultat golom Rapaića u 51. minutu, nakon očiglednog prekršaja nad golmanom Ćopićem, koga nesigurni sudija Štulić nije sankcionisao. U nastaloj gužvi fudbaleri Dinama su ga naguravali, glasno psovali i vređali, no on se nije usudio ni jednom od njih pokazati čak ni žuti karton. Osam minuta kasnije domaćini su došli u vodstvo od 2 – 1 iz opravdano dosuđenog penala, koga je realizovao V. Grmuša. Plavi su u 76. minutu preko špica Brkina izjednačili na 2 – 2, a na terenu se vodi prava bitka. Igralo se sve oštrije, a nekoliko obostranih nedozvoljenih startova sudija uopšte nije sankcionisao. U takovoj igri bolje su se snašli domaćini, pa su pobedu osigurali golom Smiljanića u 83. minutu.
Jedinstvo je na svom terenu poraženo od Rusina rezultatom od 0 – 4, a Partizan je ostavio bodove u Kolutu, uz poraz od 0 – 3.