SONĆANKE ZABELEŽILE POBEDU I PORAZ U NEDELJU DANA

Posle 4 vezane pobede mlade rukometašice ŽRK Sonta je sustigao umor. U 16. prvenstvenom kolu Treće lige Srbije – Srem – Južna Bačka, izgubile su na svom parketu od trećeplasirane ekipe ŽRK Maglić iz Bačkog Maglića rezultatom 16 – 18 (9 -11). U kvalitetnoj i vrlo borbenoj utakmici znatno iskusnije i fizički jače gošće su sve do 56. minuta imale prednost od 2 do 5 golova. Tada su Sonćanke, nošene urnebesnim navijanjem publike, uspele izjednačiti na 16 – 16. U tim trenucima sudije Rakičević i Joksović s nekoliko vrlo spornih odluka na štetu Sonćanki izazivaju burne proteste klupe i navijača domaćih, najveće kad je Silvija Fabijanov pilikom presecanja jedne kontre Maglića dobila snažan udarac kolenom u slabinu, a arbitri su, na opšte iznenađenje, dosudili deveterac za Maglić. U nastavku iskusne gošće uspevaju materijalizovati poklonjeni napad i tako za sebe osigurati pobedu. Iako je suđenje izazvalo veliko ogorčenje i žestoke proteste rukovodstva ŽRK Sonta i najavu žalbe, krivicu za poraz moraju potražiti u svojim redovima. Od četiri  sedmerca Sonćanke su realizirale dva, a tokom cele utakmice su imale vrlo loš prijem lopte i veliki broj napada bez završnog udarca. U realizaciji su zakazale upravo najjače igračice, pa su gošće zasluženo slavile.
ŽRK Sonta: Fabijanov, Klecin, Šegrt, Marković, Poturica, Đurkov (2), Tančik (1), Čonka (1), Mehmedović(1), Sopi (2), Miloš (5), Gomboš, Kusturin, Vidaković (4)

Sonćanke su tri dana ranije na domaćem parketu dobile odloženu utakmicu 12. kola protiv  ŽRK Rusin iz Ruskog Krstura rezultatom 24 – 15 (8 – 8). U prvom poluvremenu su se dosta mučile sa žilavim gošćama, no, nakon odmora na golu briljira Silvija Fabijanov, a napad je konačno proradio, pa je zabeležena uverljiva pobeda.
ŽRK SONTA: Fabijanov, Klecin (2), Šegrt, Marković, Janjanin, Đurkov (1), Tančik, Čonka (5), Mehmedović, Sopi (5), Miloš (7), Gomboš, Kusturin, Vidaković (4)