SONĆANKE SE VRATILE NA PRAVI KOLOSEK

APATIN RUKOMET SPORT VESTI

TRLS: ŽRK „Sonta“ – ŽRK „Železničar II“ 34:21 (14:11)

Probuđene rukometašice ŽRK „Sonta“ su u 17. prvenstvenom kolu na parketu OŠ „Ivan Goran Kovačić“ dočekale ekipu ŽRK „Železničar II“ iz Inđije i uverljivim rezultatom od 34:21 (14:11), dobile treću utakmicu zaredom.

U prvom poluvremenu se igralo tvrdo, ni jedna ekipa nije uspela napraviti neku osetniju razliku. Gošće su u samom početku bile u perednosti od 0:1 i 1:2 i postigle su još 2 poravnanja, od 5:5 pa nadalje, Sonćanke nisu dozvoljavale da se rezultat menja u korist protivnica.

U drugom poluvremenu sa dve mini-serije od po 5:0 domaće rukometašice stvaraju nedostižnu prednost, pa je pitanje bilo samo kolika će biti konačna razlika.

Domaće golgeterke su bile vrlo raspoložene, pa je Jovana Tančik postigla 9, Sanja Vidaković 7, Jelena Miloš 6, Monika Čonka 5, Marija Kusturin 3, te Jelena Danilović i Amra Sopi po 2 pogotka. Posle povrede Silvije Fabijanov na golu se velikim brojem odbrana istakla Marijana Gomboš.