SONĆANKE PORAŽENE U KUPU

U utakmici za kup sinoć se podmlađena ekipa ŽRK Sonta na parketu hale OŠ „Ivan Goran Kovačić“ suprotstavila vodećoj ekipi 2. lige „sever“, bivšim prvoligašem, ŽRK Jadran iz Feketića. Mlade tajfunke, bez više od polovine prvotimki, igrale su punim srcem, ali više od časnog poraza nisu uspele postići. Sedamdesetak navijača im je pružilo punu podršku, zadovoljno borbenošću. Sonćanke nisu našle načina za zaustavljanje sestara Dronjaković, igračica sa superligaškim iskustvom, koje su postigle ukupno 22 pogotka. U prvom poluvremenu se igralo koliko-toliko izjednačeno, a u nastavku je trener prof. Goran Matić u igru uveo i najmlađe igračice, pa se prednost gošći do kraja povećavala, sve do konačnog rezultata 32 – 42, poluvreme 14 – 19.