SONĆANKE OSLABLJENE OSVOJILE BOD

APATIN OSTALI SPORTOVI SPORT VESTI

Na teško gostovanje u Ruski Krstur sonćanske rukometašice su otputovale bez nekoliko standardnih prvotimki. Nevične igri na betonu, posle početnog minimalnog vodstva dozvolile su domaćim igračicama da mini-serijom od 5 – 0 preokrenu rezultat na 5 – 1. Posle tajm auta trenera prof. Gorana Matića stisle su odbranu i pojačale tempo igre u napadu, pa su do odmora uhvatile priključak na 5 – 6. U drugom poluvremenu domaća ekipa je ponovo stvorila prednost od 4 gola,  međutim, Sonćanke su u zadnjih 10 minuta zaigrale kako znaju i polako pristizale prednost Rusinki. Krajnji rezultat od 15 – 15 postavljen je bukvalno u zadnjoj sekundi utakmice. Kapiten Amra Sopi je preuzela na sebe odgovornost zadnjeg šuta i sigurnim golom zaustavila semafor na stanju ŽRK RUSIN – ŽRK SONTA 15 – 15 (6 – 5). Kuriozitet je da su sve golove za domaće postigle dve igračice, Malacko 10 i Zorić 5, za čije su zaustavljanje Sonćanke teško nalazile rešenja. Ovo je veliki uspeh mlade ekipe „tajfunki“, jer su u subotnjem sastavu nedostajale najiskusnije rukometašice.
ŽRK Sonta: Fabijanov, Kusturin, Janjanin, Klecin, Tančik (1), Čonka (2), Mehmedović, Sopi (7), Miloš (2), Blašković, Vidaković (3)