NOVO SLAVLJE SONĆANA

Fudbaleri sonćanskog Dinama su svoju vernu publiku u 13. prvenstvenom kolu obradovali čistom pobedom protiv uvek neugodnog prtivnika, ekipe Radničkog iz Ratkova. Iako su se gosti pokazali u boljem svetlu nego većina ekipa koje su do sada gostovale u Sonti, plavi su sigurnom igrom ostvarili pobedu od 2 – 0 (1 – 0), kojom su na tabeli pretekli upravo Ratkovčane. U  dinamičnoj, obostrano napadačkoj igri,  gostujući golman je imao više posla, a jedan od napada je već u 12. minutu realizovao Mikulić. Iako su Sonćani do odmora stvorili još nekoliko vrlo izglednih šansi, mreže se više nisu tresle. Isti igrač je u 62. minutu strahovitim šutom zatresao mrežu gostiju i za konačan rezultat Dinamo – Radnički 2 – 0 (1 – 0). U opštinskom derbiju u Svilojevu Terekveš je bio bolji od Partizana i osvojio nova 3 boda pobedom od 3 – 2, a najveće iznenađenje su priredili momci sa Ribareva, pobedom od 2 – 0 u Rastini. Posle 13. kola Terekveš zauzima 5. mesto sa 24 boda, Partizan 9. sa 16, Dinamo 13. sa 11 i Jedinstvo 15. sa 3 boda. U sledećem kolu se ekipe iz naše opštine sastaju međusobno. Sonćani gostuju u Kupusini, a Terekveš na Ribarevu.