SONĆANI UPISALI JOŠ JEDAN PORAZ

Fudbaleri sonćanskog Dinama nikako da uhvate dva vezana povoljna rezultata. U 10 kolu, na gostovanju u Liparu su zabeležili novu nulu, iako su u prvom poluvremenu dominirali u igri. Plavi su od početka napadali, a već u 9. minutu su imali idealnu šansu da povedu iz opravdano dosuđenog penala. Loptu je na belu tačku namestio kapiten Gal i silovito šutirao, ali je lopta prohujala pola metra iznad prečke. Dinamovci su stvorili još nekoliko vrlo zrelih šansi, no, bez realizacije, a odbrana je delovala sigurno, pa se na odmor otišlo bez golova. U drugom poluvremenu Dinamo je delovao kao raštimovani orkestar, a od 68. minuta su zbog povrede Silađija nastavili brojčano oslabljeni, jer na utakmici nisu imali ni jednog rezervnog igrača. Veliki pad u igri Sonćana ekipa Panonije je iskoristila u punoj meri i postigla je 3 pogotka, a fudbalerima Dinama ostaje žal za propuštenim šansama iz prvog poluvremena.
Ekipa Jedinstva ja na Ribarevu zabeležila novi poraz protiv Dunava iz Bačkog Monoštora, Partrizan je u Kupusini remizirao protiv lidera Lipara rezultatom 1 – 1, a Terekveš je pobedom od 1 – 0 nad OFK Metalcem u Somboru znatno popravio svoj plasman i sada zauzima 6. mesto, sa 15 bodova, koliko ima i sedmoplasirani Partizan. Predzadnje je Jedinstvo s 1 bodom, a samo mesto iznad Dinamo sa 5 bodova.