SONĆANI REMIZIRALI SA BROJČANO SLABIJIM “ŠANTIĆEM”

U utakmici 27 kola MFL, pred nezapamćeno malim brojem navijača, Sonćani su na svom terenu izvukli samo bod protiv Aleksa Šantića. Gosti su utakmicu odigrali sa svega deset igrača, a po rečima njihovog trenera, zbog obaveza fudbalera veliki problem su im utakmice koje se igraju sredom. Zbog istog razloga i Dinamo je igrao oslabljen za nekoliko prvotimaca. Sonćani su nastavili niz neefikasnih igara. Jalovo su napadali, a protivniku svojim greškama omogućavali da postiže golove. U 12. minutu su poveli golom Durakovića, a u 22. su bespootrebno skrivili penal iz kojega su gosti izjednačili. U 40. minutu je Silađi zatrsao mrežu Šantićana za vođstvo od 2 – 1, s kojim se otišlo na odmor. Izjednačujući gol gosti su postigli u 57. minutu nakon grube greške dinamove odbrane. Dinamo je do kraja opasnije napadao, stvoreno je još nekoliko vrlo izglednih šansi, međutim, bez konkretnog završnog udarca i tih 2 – 2 bili su i konačan rezultat utakmice. Terekveš je u Svilojevu isprašio Ratkovčane s 5 – 1, Partizan je u Rastini deklasirao domaćina s visokih 8 – 0, a Jedinstvo je u Kruščiću zabeležilo poraz od 0 – 6. Terekveš je na tabeli usamljen na 3. mestu, Partizan je zadržao sedmo, Dinamo se popeo na 11. a Jedinstvo čvrsto drži fenjer, sa svega tri osvojena boda.