SONĆANI OSVOJILI TRI BODA SA IGRAČEM MANJE

SONTA – Dinamo je u 9. prvenstvenom kolu nimalo gostoljubivo dočekao ekipu Graničara iz Riđice. Iako su plavi već u početku utakmice svojim navijačima priredili šokove, bodovi su ubedljivom pobedom od 4 – 1 zasluženo ostali u Sonti.. Nakon jednog neopreznog starta Krpjana u svom kaznenom prostoru u 7. minutu sudija Bečanović je energično pokazao na belu tačku, a gostujući igrač nije uspeo realizovati kazneni udarac. U 18. minutu kapetan Gal je jednu solo akciju krunisao vodećim golom, a šest minuta kasnije stoper Dinama Tadijan dobiva javnu opomenu zbog nedozvoljenog starta. Odmah potom je zaslužio i direktni crveni karton zbog psovke upućene glavnom sudiji. Bez  obzira na brojčanu nadmoć gostiju plavi i dalje napadaju, pa Mihaljev u 27. minutu povećava prednost na 2 – 0. Gosti  uspevaju smanjiti na 2 – 1 u 35. a Vidaković u 37. minutu postavlja rezultat prvog poluvremena od 3 – 1. U drugom poluvremenu Dinamo igra sigurno i postiže još jedan pogodak za konačnu pobedu od 4 – 1. Fudbaleri Terekveša su na svom terenu postigli tesnu pobedu od 3 – 2 protiv Panonije, Jedinstvo je na gostovanju  poraženo s 2 – 0 od OFK Šikare, a Partizan s 3 – 1 od Dunava u Bačkom Monoštoru.