SONĆANI NASTAVILI NIZ OSVAJANJA BODOVA

U takmičenju međuopštinske fudbalske lige već petu utakmicu zaredom sonćanski Dinamo ne zna za poraz. U drugom prolećnom kolu plavi su na neugodnom gostovanju u Šikari osvojili vredan bod. Po teškom, vrlo džombastom terenu i uz jak vjetar, igrači obe ekipe su prikazali prilično lošu igru, sa vrlo malo gol-šansi. U prvom poluvremenu Sonćani su pripretili preko Marka Vidakovića, a posle jedinog pravog udarca domaćih loptu je iz samog gornjeg levog ugla bravuroznom intervencijom izvadio golman Dinama Dragan Ćopić. Uspavanka je prekinuta u 68. minutu, kad je golman OFK Šikare u svom kaznenom prostoru oborio Marka Vidakovića i tom prilikom zaradio žuti karton i penal za Sonćane. Udarac sa bele tačke sigurno je realizovao Josip Gal. Ovaj gol kao da je probudio igrače obe ekipe i do kraja utakmice se igralo življe, sa više šansi ispred oba gola. Jednu od njih su iskoristili domaćini i izjednačili u 74. minutu. Do isteka 90. minuta golova više nije bilo, pa je utakmica završena rezultatom 1 – 1. Najveće iznenađenje su napravili igrači Terekveša u derbiju kola i iz Bačkog Monoštora doneli sva tri boda pobedom od 2 – 1. Partizan je u Kupusini pretrpeo minimalni poraz od OFK Metalca, a istim rezultatom Jedinstvo je na Ribarevu poraženo od Panonije. Terekveš je ovom pobedom skočio na 3. mesto, Dinamo je 10. Partizan 12. a Jedinstvo čvrsto drži zadnje, 16. mesto. U nedelju će u Svilojevu gostovati lider Lipar, a u Sonti Dunav iz Bačkog Monoštora. Partizan će gostovati u Aleksa Šantiću, a Jedinstvo u Somboru kod OFK Metalca.