SONĆANI EKSPRESNO KROZ KUPUSINU

U 14 kolu MFL Sombor – Apatin – Odžaci – Kula odigrane su međusobne utakmice ekipa iz naše opštine. Uspešniji su bili gosti, Sonćani su neugodno iznenadili igrače Partizana u Kupusini pobedom od 2 – 0 i nadmoćnom igrom, a Terekveš je očekivano osvojio bodove na Ribarevu identičnim rezultatom. Tako su Dinamo i Terekveš ostvarili uspon na tabeli, Svilojevci su 5. sa 27, a Dinama 11. sa 14 bodova. Partizan je pao na 9 mesto sa 16 i Jedinstvo na zadnje sa svega 3 osvojena boda.
KUPUSINA – Sa teškog gostovanja Partizanu u Kupusini Dinamovci su se u Sontu vratili pevajući. U vrlo dinamičnoj, pravoj prvenstvenoj utakmici, igralo se žestoko, u pojedinim momentima i preoštro, pa je odlični sudija Vračar iz Apatina igračima pokazao sedam žutih i dva crvena kartona. Isključeni su Dalibor Kaurin iz Partizana i Žarko Krpjan iz Dinama zbog međusobnog vrlo vulgarnog vređanja i pokušaja fizičkog obračuna. Početni pritisak domaćina trajao je petnaestak minuta, ali je odbrana Sonćana bila sigurna i lako otklanjala svaku opasnost po gol Ćopića. Sonćani potom uspostavljaju svoju igru i dominaciju na terenu sve do kraja utakmice. Srednji red je sistematski gradio igru, a brzi napadači su sve češće ugrožavali golmana Bašića. Iako je gol visio u vazduhu, do poluvremena se mreže nisu tresle. U nastavku plavi dodatno pojačavaju pritisak i toliko očekivani gol postižu u 62. minutu. Dvadeset minuta kasnije drugim golom postavljaju konačan rezultat Partizan – Dinamo 0 – 2 (0 – 0). U zadnjem kolu jesenjeg dela prvenstva na svom terenu dočekuju Jedinstvo sa Ribareva, pa je realno očekivati da će obradovati svoje verne navijače sa nova tri boda.