KOMPLETNE SONĆANKE PREJAKE ZA GOŠĆE

U 8. jesenjem kolu Treće lige Srbije – Srem – Južna Bačka igračice ŽRK Sonta su ponovo bile nemilosrdne na svom parketu. Nošene bučnim navijanjem više od 300 gledalaca, „tajfunke“ su oduvale gošće iz Inđije, ŽRK Železničar II rezultatom 33 – 20 (14 – 9). Pobeda bi verovatno bila i uverljivija, da trener domaćih prof. Goran Matić u zadnjih desetak minuta utakmice, pri rezultatu 31 – 15, u igru nije uveo igračice koje su u dosadašnjem toku prvenstva imale manju minutažu na terenu. Povratnice u ekipu, oporavljene Tamara Tadijan i Jelena Danilović, svojim iskustvom i kvalitetom su unele novu sigurnost u igru mladih sonćanskih rukometašica. Čvrste u odbrani, sigurne u realizaciji, dobro znaju kad treba „stati na loptu“, a kad ubrzati igru i pojačati pritisak na protivnice. Veliki doprinos pobedi dale su i Jelena Miloš sa 8, kapiten Amra Sopi sa 6 i Sanja Vidaković sa 5 pogodaka, a posebno Silvija Fabijanov, koja je briljirala na golu. Ovom pobedom Sonćanke su učvrstile 2. mesto na tabeli, a do zimske pauze ih očekuje gostovanje u Deronjama, kod direknog konkurenta za tu poziciju
ŽRK SONTA: Fabijanov, Kusturin, Janjanin, Klecin, Tadijan (6 golova), Poturica, Tančik (1), Čonka (1), Mehmedović (2), Sopi (6), Miloš (8), Gomboš, Danilović (4), Vidaković (5), Đurkov, Šegrt.