SONĆANI BOLJI NA RIBAREVU

APATIN SPORT VESTI

Zadnje, 30. kolo, završeno je novim opštinskim derbijem. Na Ribarevu je gostovao sonćanski Dinamoi za kraj zabeležio pobedu u gostima nad zadnjeplasiranim Jedinstvom. I za ovu utakmicu Sonćani su se jedva okupili, pa je prvi golman Ćopić igrao u napadu, a mesto među stativama je zauzeo Smiljanić i bio igrač utakmice.

Domaćini su u većem delu utakmice napadali i stvarali gol-šanse, a plavi su se orijentisali na kontranapade bez konkretne završnice, pa u prvom poluvremenu Desnica, golman Jedinstva, skoro da nije imao posla. Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Jedinstva. Jedini gol su postigli domaćini u 36. minutu. Nakon udarca Petića lopta je okrznula stopera plavih Krpjana i promenila smer, pa je Smiljanić bio nemoćan. Najveću šansu za povećanje vođstva Jedinstvo je imalo u 40. minutu. Opravdano dosuđen penal je izveo Bogunović, tako što je pucao pored desne stative.

U drugom poluvremenu Sonćani se oslobađaju pritiska i sve opasnije napadaju, a po igri domaćina postaje sve očiglednije da nemaju snage za zadnjih pola sata. Sonćani su uspeli izjednačiti golom Silađija u 66. minutu, a u vodstvo od 2 – 1 doveo ih je neodbranjivim šutom vrlo agilni Vidaković 5 minuta kasnije. Tačku na i stavio je majstorskim lob-udarcem Đanić u 85. minutu.

Nakon ove utakmice Sonćani su konačno zauzeli 12. mesto, a Jedinstvo zadnje, 16. Partizan je nakon remija 1 – 1 u Kupusini protiv Graničara 7, a Terekveš je uspešno apsolvirao teško gostovanje u Kolutu i pobedom od 3 – 1 utvrdio 3. mesto, koje ga vodi u Područnu ligu.